اندازه گيري رشد گذر به IPv6 در سراسر دنيا
[91/02/09]

در اوايل سال ۲۰۱۱، RIPE NCC برخي از نمودارهايي را منتشر كرد كه درصد شبكه هاي IPv6 فعال در يك بازه زماني را نشان مي‌داد. به طور دقيق‌تر، اين نمودارها درصد سيستم‌هاي خودمختاري (ASها) كه يك يا چند پيشوند IPv6 را در جدول مسيريابي جهاني اعلام نموده‌اند، نشان مي‌دهد. نتايج براي پنج ثبت‌كننده اينترنت منطقه‌اي (RIR) در مقاله “Networks with IPv6 Over Time” در RIPE Labs شرح داده شده است.

 

هنگامي‌كه اين مقاله ارسال شد، درصدي از ASها يك يا چند پيشوند IPv6 خود را در پنج منطقه سرويس‌دهي RIRها به شرح ذيل اعلام نموده بودند:

APNIC 10%;

RIPE NCC 8.5%;

LACNIC 8.5%;

AfriNIC 6%; and

ARIN 5%.

اين پيشرفت از آن به بعد به روز رساني شده است و در تصوير زير شما مي‌توانيد وضعيت فعلي را در تمام مناطق مشاهده كنيد. شما مي‌توانيد اين نمودار را در وب‌سايت http://v6asns.ripe.net نيز پيدا كنيد و از ابزار آن براي رسم نمودارهاي مخصوص به منطقه و يا كشور مورد علاقه خود استفاده نماييد.

درصد فعاليت شبكه IPv6 در تمامي مناطق به شرح ذيل افزايش يافته است و آنچه قابل توجه مي‌باشد اين است كه ، اگرچه موقعيت‌هاي شروع و پايان آن‌ها با يكديگر متفاوت است ، اما منحني رشد براي هر پنج منطقه به طور قابل ملاحظه‌اي مشابه مي‌باشد. در حال حاضر ، درصد ASهايي كه يك يا چند پيشوند IPv6 خود را در پنج منطقه RIR اعلام نموده اند به شرح ذيل مي‌باشد:

APNIC 17%;

RIPE NCC 15%;

LACNIC 14%

AfriNIC 12%; and

ARIN 10%.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك نماييد.

 

  بازدیدها : 3455